درآمد ماهیانه از بورس رویا یا واقعیت؟

درآمد ماهیانه از بورس

کسب درآمد ماهیانه از بورس یک واقعیت است؟ آیا می توان با این دیدگاه که از بورس درآمد ماهیانه کسب کنیم این نوع کسب و کار را به عنوان شغل اول انتخاب کنیم؟ آیا می توان با توجه به درآمد ماهانه از بورس برای زندگی تصمیم گیری کرد؟ این گروه از سوالات ذهن بسیاری از معامله گران که در ابتدای ورود به بورس هستند را به خود مشغول می کند و دریافت پاسخ اشتباه برای آنها در نهایت می تواند ضررهای مالی زیادی را به همراه داشته باشد. به همین منظور ما در تیم آموزش بورس در مشهد تحلیل نوین در ادامه به این مساله نگاه جامعی خواهیم داشت.

درآمد ماهیانه از بورس چقدر است؟

برخلاف کسب و کارهایی که شخص به عنوان کارمند فعالیت داشته و پایان ماه مبلغی را به عنوان حقوق ثابت دریافت می کند، در بازار سرمایه چنین شرایطی وجود ندارد و به طور قطع می توان گفت، نمی توان درآمد ماهیانه از بورس کسب کرد. دلیل این حرف نوع کسب درآمد و به سود رسیدن در بازار سرمایه و بورس می باشد که تفاوت زیادی با شغل کارمندی دارد. در حالت کلی دست پیدا کردن به درآمد و سود در بورس به چند عامل مهم بستگی دارد که عبارتند از:

نوع سرمایه گذاری در بورس

برای شروع معامله در بورس و آماده سازی های اولیه با شرکت در دوره های آموزش بورس با شیوه های مختلفی از سرمایه گذاری در این بازار پر از هیجان و چالش روبرو خواهید شد. در حالت کلی به دو روش می توان در بورس درآمد کسب کرد که شامل خرید سهام و فروش آن بعد از رسیدن به سود مورد نظر و دریافت سود تقسیمی یا DPS می باشد که در هیچ یک به صورت ماهانه مبلغ مشخص و ثابتی را دریافت نخواهید کرد. در نوع اول کسب درآمد از بورس در واقع نوع خرید و فروش ها و میزان تخصص شما در انتخاب سهم های مناسب و سود ده شما را در رسیدن به سود یاری کند. به طوریکه ممکن است با خرید و فروش یک سهم در یک ماه ۲۰ درصد سود داشته باشید و در ماه بعد میزان سود شما کمتر شود و حتی دچار ضرر مالی گردید.

سود تقسیمی یا DPS به میزان سودی گفته میشود که در پایان سال شرکت های مربوطه بعد از احتساب سود کلی در سال گذشته، سود را به سهامداران ارائه می دهد. در این روش نیز مبلغ ماهیانه نیست و در پایان سال تقسیم شده و مقدار آن ممکن است زیاد باشد و یا سود چندانی را دریافت نکنید. میزان سود دریافتی در این شرایط به وضعیت اقتصادی و موفقیت های مالی شرکت مربوطه در سال گذشته دارد. بر این اساس می توان گفت درآمد ماهیانه از بورس غیرممکن است و اگر چنین دیدگاهی دارید بهتر است سرمایه گذاری در بانک ها را انتخاب کنید.

مهارت معامله گر

میزان مهارت معامله گر و تسلطی که بر ابزارهای مختلف از قبیل تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی دارید، ارتباط مستقیم با میزان درآمد از بورس دارد. معامله گرانی که توانایی خوبی در تعریف استراتژی معاملاتی داشته و به درستی حد ضرر در بورس را تعیین و به آن پایبند هستند، به سود بهتری دست پیدا خواهند کرد. اگر به دنبال شرایطی هستید که بتوانید درآمد ماهیانه از بورس را به حد مطلوبی برسانید، بهتر است میزان تخصص و دانش خود را در این حوزه تقویت کنید. در این صورت با کسب سود در بازه های زمانی مختلف در نهایت می توان درآمد سالیانه مناسب و توجیه شده ای را دریافت کنید.

علاوه بر مهارت شما در معامله گری، میزان سرمایه اولیه ای که برای ورود به بورس اختصاص می دهید در میزان درآمد و سود شما تاثیر بسیار زیادی دارد. برای افرادی که تخصص و تجربه کافی برای سرمایه گذاری در بورس دارند، هر اندازه سرمایه بیشتری را وارد بازار کنند، سود بهتری را دریافت خواهند کرد. در مقابل، معامله گران تازه وارد بهتر است در ابتدای راه با سرمایه اندک (حداقل ۱۰۰ هزار تومان) شروع و به مرور آن را افزایش دهند.

ثروتمند شدن بدون درآمد ماهیانه از بورس

هیچ یک از افراد موفق و ثروتمند در دنیا به امید کسب درآمد ماهیانه از بورس قدم به این عرصه نگذاشته و نخواهند گذاشت. این گروه از افراد ترجیح می دهند سالانه و یا در بلند مدت به درآمدهای بسیار زیاد دست پیدا کنند تا اینکه هر ماه مبلغ کمی را به عنوان درآمد ماهیانه دریافت کنند. آیا درآمد ۱۰۰ میلیون در سال را ترجیح می دهید یا درآمد ماهیانه دو میلیون تومان؟ البته درآمدهای ثابت ماهیانه مزایای زیادی را به همراه دارد و نوعی امنیت شغلی محسوب میشود، اما برای ثروتمند شدن کافی نیست. اگر چنین دیدگاهی دارید می توانید سرمایه گذاری در بورس را جدی بگیرید.

برای ثروتمند شدن بدون درآمد ماهانه از بازار سرمایه در مرحله اول باید منبع درآمد دیگری را برای خود ایجاد کنید. به عبارت دیگر، بورس به عنوان شغل اول شما محسوب نشود تا اعتماد به نفس و جرات کافی برای ریسک کردن داشته باشید و ضررهای مالی در این زمینه زندگی تان را با اختلال مواجه نکند. در نهایت شروع به یادگیری مداوم را در راس کارهای خود قرار دهید و از زندگی و رفتار معاملاتی افراد موفق و حرفه ای در این زمینه در تمام دنیا الگوبرداری کنید. مطالعه روش های معاملاتی افراد موفق و تغییر آنها با توجه به نوع دیدگاهتان نسبت به بورس و میزان سرمایه ای که در اختیار دارید در نهایت می تواند راه موفقیت را برایتان هموار سازد. در نهایت اینکه، برای ثروتمند شدن بدون کسب درآمد ثابت از بورس نباید نا امید شوید و ضررها را تنها به عنوان یک کلاس درس بدانید و با یادگیری های بیشتر سعی در رفع نواقص موجود در استراتژی معاملاتی داشته باشید.

آموزش بورس حرفه ای در مشهد

برای موفقیت و کسب درآمد از بورس نیاز به یادگیری ابزار و روش های معاملاتی بسیار زیادی می باشد که فرآیندی زمان بر و البته هزینه بر خواهد بود. ما در گروه تحلیل نوین با برگزاری دوره های آموزش بورس مقدماتی و پیشرفته تمام آنچه برای موفقیت در این عرصه لازم است را در کمترین زمان و با قیمت مناسب ارائه خواهیم داد. برای اطلاع از شرایط حضور در دوره های آموزش بورس گروه تحلیل نوین می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.

ورکشاپ رایگان

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود در ورکشاپ رایگان مجموعه تحلیل نوین شرکت نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.