۷ کتاب اصول ثروتمند شدن (کتاب موفقیت مالی)

کتاب اصول ثروتمند شدن

مطالعه کتاب اصول ثروتمند شدن یکی از بهترین راه ها برای تغییر نگرش درباره شیوه کسب درآمد و انتخاب راه های مناسب برای موفقیت مالی می باشد. تنوع بسیار بالایی در کتاب های موفقیت مالی وجود دارد و برخی از آنها می توانند راهگشای کسب درآمد بیشتر باشند و در مقابل برخی می توانند نگرش اشتباهی را درباره ثروتمند شدن در فرد ایجاد کنند. در ادامه مجموعه ای از بهترین گزینه ها که می توان به عنوان بهترین کتاب اصول موفقیت مالی در نظر گرفته شوند را معرفی خواهیم کرد. با گروه آموزش بورس در مشهد تحلیل نوین همراه باشید.

اولین کتاب اصول ثروتمند شدن : علم ثروتمند شدن والاس ولتز

کتاب علم ثروتمند شدن حدود صد سال پیش توسط والاس ولتز نوشته شده است و از همان ابتدا تا امروز به عنوان یکی از بهترین گزینه ها به عنوان کتاب ثروتمند شدن شناخته شده است. این کتاب تمرکز زیادی بر تغییر نوع نگرش و تفکر افراد برای رسیدن به موفقیت دارد. به عبارت دیگر، در این کتاب تاکید میشود که تفکر و تصویر ذهنی را باید به سمت ثرتمند شدن هدایت کرد. اما این به تنهایی نمی تواند باعث موفقیت باشد و بر تعیین هدف و تلاش برای رسیدن به آن نیز تاکید زیادی می شود. این کتاب در مجموع شامل ۱۵ فصل بوده و توسط عبدالله خوشنودی به زبان فارسی ترجمه شده است.

دومین کتاب اصول ثروتمند شدن: بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل

به عنوان دومین کتاب موفقیت مالی می توان به کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل اشاره کرد. این کتاب یکی از ۵ کتاب برتر و پرفروش دنیا در زمینه موفقیت مالی می باشد که در واقع مجموعه ای مصاحبه های انجام شده با ثرتمندان مطرح دنیا می باشد. بعد از انجام مصاحبه ها و جمع بندی نهایی، به نوعی تغییر تفکر برای رسیدن به ثروت تاکید میشود.

تغییر در تفکر و آماده شدن ذهن برای ثروتمند شدن در این کتاب تنها زمانی می تواند نتیجه خوبی داشته باشد که نوعی شور و اشتیاق را در فرد ایجاد کند. به عبارت دیگر، تغییر در تفکر و تلاش برای رسیدن به هدف می تواند مهم ترین اصل در ثروتمند شدن باشد. البته لازم به ذکر است که اصول مهم در سرمایه گذاری که بسیاری از ثروتمندان دنیا در پیش میگیرند نیز در این کتاب معرفی شده است.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید بارها به زبان فارسی ترجمه شده است که از بهترین نمونه های آن می توان به ترجمه مهدی قراچه داغی اشاره نمود.

سومین کتاب اصول ثروتمند شدن: قطار سرعت به سوی ثروت دارن هاری

دارن هاری در این کتاب یکی از اصول ثروتمند شدن را کار آفرینی معرفی می کند. کار آفرینی سختی های زیادی داشته و با توجه به قوانین و محدودیت های موجود در کشورهای مختلف نیاز به تلاش زیادی دارد. افراد کمی هستند که می توانند از این طریق به موفقیت مالی دست پیدا کنند که دلیل اصلی آن نداشتن دانش کافی درباره کارآفرینی می باشد.

الگوبرداری از افراد موفق و حتی کسانی که در این راه با شکست مواجه شده اند، می تواند یکی از اصول ثروتمند شدن باشد که در این کتاب به آن پرداخته شده است. ترجمه فارسی این کتاب توسط لطیف احمدپور و میلاد حیدری انجام شده است. به طور خلاصه می توان گفت در این کتاب تصویر واقعی از شیوه های موفق شدن از طریق کار آفرینی در ذهن خواننده ایجاد شده و تاکید میشود که با خیال پردازی نمی توان به موفقیت مالی دست پیدا کرد.

چهارمین کتاب اصول موفقیت مالی: اسرار ذهن میلیونرها تی هارو اِکِر

کتاب اسرار ذهن میلیونرها مجموعه ای از تجربیات شخصی تی هارور اکر می باشد که در کمتر از سه سال بعد از ورشکستی بزرگ مالی، توانست به ثروت زیادی دست پیدا کند. در این کتاب تاکید زیادی بر تفاوت های شخصیتی و نگرشی افراد ثروتمند و فقیر شده است. تی هارور اکر تاکید می کند که زمانی فرد می تواند به ثروت دست پیدا کند که به همان اندازه رشد کرده باشد. در اینجا منظور از رشد، تغییر در طرز تفکر و رهایی از تصورات اشتباه درباره پول و ثروت و عامل شکست و موفقیت می باشد.

به نظر نویسنده این کتاب، افرادی که همیشه دیگران را مقصر شکست های خود می دانند و غر زدن یکی از اصلی ترین ویژگی های اخلاقی شان می باشد، نمی توانند ثروتمند باشند. از شکست باید درس گرفت و نا امید نشد و این یک اصل مهم در روانشناسی بازار بورس نیز می باشد که در دوره های آموزش بورس به آن تاکید می شود.

کتاب اسرار ذهن میلیونرها ترجمه زینب لامعی بوده و نسخه های صوتی و الکترونیکی و همچنین چاپی آن براحتی در دسترس می باشند. پیشنهاد می کنیم برای دست یافتن به گزینه ای عالی به عنوان کتاب اصول موفقیت مالی مطالعه آن را از دست ندهید.

پنجمین کتاب اصول ثروتمند شدن: موضوع پول نیست باب پراکتور

همان طور که از نام این کتاب مشخص است، اصول و نکات مهمی که باب پراکتور به آن اشاره کرده است، تنها به موفقیت مالی ختم نمیشود. با خواندن این کتاب می توان تمام جوانب زندگی را با تغییر و تحول روبرو کرد. مترجم این کتاب نیما عربشاهی بوده و می تواند گزینه ای مناسب برای کسب موفقیت مالی به شمار رود.

ششمین کتاب برای موفقیت مالی:  میلیونر اتوماتیک دیوید باخ

اگر از آن گروه افرادی هستید که بفکر ثروتمند شدن بلند مدت هستید و یا نگران درآمد خود در دوران بازنشستگی می باشید، کتاب میلیونر اتوماتیک دیوید باخ می تواند گزینه ای مناسب باشد. در این کتاب، دیوید باخ که از بزرگترین سخنرانان دنیا به شمار می رود، به شما خواهد آموخت که چطور بدون ریسک و با آرامش می توان در بلند مدت به ثروت دست پیدا کرد. کتاب میلیونر اتوماتیک با ترجمه علی کمیجانی به زبان فارسی و در نسخه های الکترونیک و چاپی در ایران در دسترس می باشد.

هفتمین کتاب برای ثروتمند شدن: پدر پولدار، پدر فقیر رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی برای به تصویر کشیدن راه ها و اصول ثروتمند شدن از دو شخصیت پولدار و بی پول استفاده کرده و آنها را با هم مقایسه می کند. پدر پولدار این کتاب در واقع پدر دوست رابرت کیوساکی می باشد که اهل ریسک بوده و در دوران کسب و کار خود دیدگاهی کاملا متفاوت با پدر بی پول، یعنی همان پدر رابرت کیوساکی دارد. فرار از ریسک و تلاش برای داشتن امنیت شغلی و زندگی کارمندی در برابر ریسک و احترام به پول دو مورد از مواردی هستند که در این کتاب برای موفقیت مالی بررسی میشوند.

از دیگر مواردی که می توان به عنوان کتاب اصول ثروتمند شدن معرفی کرد، ثروتمندترین مرد بابل، پول رهبر بازی است آنتونی رابینز، بزرگترین راز پول درآوردن در تاریخ اثر جو ویتالی، میلیونر همسایه ویلیام دانکو و توماس استنلی، هنر جنگ اثر سان تزو، بیگانه ها اثر ویلیام ان تورندیک اشاره نمود.

نتیجه گیری

یکی از مهم ترین رازها و اصول در موفقیت برای سرمایه گذاری در بورس و بازار سرمایه، کسب تجربه و تلاش مداوم برای یادگیری بیشتر می باشد. پیشنهاد می کنیم در کنار یادگیری تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی و شیوه های معامله گری، مطالعه کتاب اصول ثروتمند شدن را در برنامه خود قرار دهید. تجزیه و تحلیل زندگی افراد موفق در این عرصه و مطالعه شیوه معامله گری آنها می تواند توشه راه شما برای موفقیت مالی به شمار رود.

ورکشاپ رایگان

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود در ورکشاپ رایگان مجموعه تحلیل نوین شرکت نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.