۷ ترس که مانع ثروتمند شدن می باشد

ترس از ثروتمند شدن

ثروتمند شدن و دست یافتن به موفقیت های مالی از طریق کسب و کارهای مختلف تا حد زیادی به عوامل روحی و روانی افراد بستگی دارد. به عبارت دیگر، برای ثروتمند شدن در مرحله اول باید بتوانید خودتان را از نظر روحی آماده نمایید تا در نهایت با کمک تخصص خود به موفقیت دست پیدا کنید. با مطالعه زندگی ثروتمندان خودساخته تا حد زیادی بر ترس هایی که با آن غلبه کرده اند آشنا خواهید شد. با توجه به تاثیر بسیار زیاد ترس بر موفقیت در ادامه تیم آموزش بورس در مشهد تحلیل نوین به مهم ترین آنها خواهد پرداخت.

در زندگی تمام ما انسان ها ترس های زیادی وجود دارند که مانعی بزرگ برای تبدیل شدن به ثروتمند خودساخته خواهد بود. از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

ترس از موفق شدن

نداشتن اعتماد به نفس و وجود خلا در آمادگی شخص در محیط خانواده برای حرکت به سمت موفقیت باعث میشود تا نوعی ترس همیشگی در وجود آنها قرار داشته باشد. نداشتن توانایی بیان ایده ها و تفکرات خلاقانه و عدم ایمان به اینکه هر انسانی می تواند به آرزوهای خود دست پیدا کند، یکی از بزرگترین ترس هایی می باشد که مانع از موفقیت می باشند. ثروتمندان خودساخته با اعتماد به نفس و ایمان قلبی که تحقق آرزوها حق تمام انسان ها می باشد، با گام های محکم به سمت هدف خود حرکت نموده و ایده های خود را مطرح می کنند.

 

ترس از شکست

یکی از بزرگترین موانعی که شما را از تبدیل شدن به ثروتمند خودساخته باز می دارد، ترس از شکست می باشد. شکست بخش جدایی ناپذیر در تمام کسب و کارها می باشد و تفاوت افراد موفق و ثروتمند با سایر افراد در پذیرش شکست به عنوان نوعی درس است. ترس از شکست باعث میشود تا افراد جرات و توانایی قدم گذاشتن در مسیر رسیدن به اهداف را نداشته باشند و در نهایت، آرزوهایشان برای همیشه به یک رویا تبدیل خواهد شد.

در تمام دوره های آموزش بورس به این موضوع تاکید میشود که نه تنها نباید از شکست ترسید، بلکه باید آن را پذیرفت. موفقیت در بورس و بازار سرمایه در پذیریش شکست و سعی در جبران آن می باشد که اغلب ثروتمندان خودساخته با آن مواجه میشوند.

 

ترس از انتقاد

افراد موفق در هر کسب و کار کاملا به این مساله واقف هستند که نمی توان تمام اطرافیان را از کار خود راضی نگه داشت. همیشه افرادی هستند که سعی در انتقاد و حتی سرکوب شما هستند. هنر واقعی این است که ترس از انتقاد شما را از ایده پردازی و خلاقیت دور نکند. بسیاری از ثروتمندان دنیا در ابتدای راه ایده هایی را مطرح کرده اند که قطعا از سمت گروه های مختلف مورد انتقاد واقع شده اند…

 

ترس از متفاوت بودن

یکی از مهم ترین راه هایی که می تواند شما را به ثروتمند خودساخته تبدیل کند، حرکت در مسیری متفاوت با دیگران می باشد. قرار گرفتن در این مسیرها ممکن است باعث شود دیگران شما را احمق فرض کنند، اما مهم این است که خودتان به آن هدف ایمان داشته باشید. ترس از احمق بنظر رسیدن از دیگر موارد مهمی می باشد که ثروتمندان و افراد موفق در دنیا به آن غلبه می کنند.

 

ترس از ابراز نیاز

این یک واقعیت است که تمام ما انسان ها ممکن است به دلایل مختلف به هم نیاز داشته باشیم. گاهی اوقات این نیاز بخاطر نداشتن مهارت کافی در یک فعالیت بوده و گاهی تنها از نظر روحی و معنوی خواهد بود. وجود غرور و گاهی خجالت باعث میشود تا بسیاری از افراد نیازهای خود را به دیگران نشان ندهند و این را نوعی ضعف بدانند. واقعیت این است که ثروتمندان خودساخته و افرادی که در حال حاضر به موفق ترین های دنیا تبدیل شده اند، برای انجام بسیاری از کارهای خود به دیگران نیاز داشته و دارند.

 

ترس از دست دادن ثروت

یکی از اصلی ترین دلایلی که اغلب افراد موفق در دنیا کارمند سازمان خاصی نیستند، نداشتن ترس از فقر می باشد. این گروه از افراد بخاطر ترس از فقر خود را به حقوق ماهانه و ثابت قانع نمی کنند. قدم گذاشتن در مسیر موفقیت سخت است، اما رسیدن به آرزوها و تحقق رویاها قطعا ارزش این را دارد که خودتان را از حقوق کم و ثابت و همیشگی رها کنید.

 

ترس از پیری

پیری و ورود به دوران سالمندی برای بسیاری از افراد به معنای کنار گذاشتن فعالیت ها و تصمیم گیری های بزرگ می باشد. ترس از پیر بودن و قدم گذاشتن در دوره میانسالی افراد زیادی را از کسب تجربه های تازه دور می کند. این یکی از تفاوت های اصلی افراد ثروتمند با مردم عادی می باشد. سن و سال و دوران پیری از دیدگاه افراد ثروتمند از زمانی می باشد که فرد دست از تلاش و رویا پردازی و تحقق آنها بردارد.

 

نتیجه گیری

ترس هایی که در طول روز و عمرمان با آن برخورد داریم، در نگاه اول شاید گذرا باشند، اما به شدت بر آینده و میزان موفقیت شما چه در زندگی فردی و چه کسب و کارتان اثرگذار هستند. افراد موفق و ثروتمندان خودساخته ۷ ترس را در زندگی شناسایی و بر آنها غلبه می کنند. بنظر شما چه ترس های دیگری می توانند مانع از موفقیت و رسیدن به آرزوها باشند؟

ورکشاپ رایگان

شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود در ورکشاپ رایگان مجموعه تحلیل نوین شرکت نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.